Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szymon Michalak

Prowadzi warsztaty z terrarystyki i urodzinki dla dzieci.
Jestem studentem Wydziału Biologii i Hidowli Zwierząt na kierunku Zootechnika w Poznaniu.
Od dziecka pasjonuję się światem przyrody i poszerzam swoją wiedzę w tym temacie. W wieku 11 lat zacząłem swoją przygodę z hodowlą zwierząt egzotycznych. Wtedy w domu znalazł się pierwszy wąż. Terrarystyka to wspaniałe hobby dla każdego, uczy odpowiedzialności i daje dużo ciekawych doświadczeń w obcowaniu z egzotyczną florą i fauną.
Z biegiem lat rozwijałem swoją pasję gromadząc w swoim domu coraz większą liczbę zwierząt. W swojej praktyce zajmowałem się już wężami, jaszczurkami, płazami oraz egzotycznymi ssakami i bezkręgowcami. Obecnie prowadzę hodowlę jeży pigmejskich (atelerix albiventris) i innych zwierząt egzotycznych.
Jestem współzałożycielem pierwszego krajowego Stowarzyszenia Miłośników Jeży Pigmejskich.
Staram się aktywnie działać w tematyce hodowli zwierząt, biorę udział w wystawach i targach, reprezentując swoją hodowlę, jak i wydział na którym studiuję (Poznański Dzień Zwierząt Egzotycznych, Drzwi Otwarte Uniwersytetu Przyrodniczego, Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych).
Staram się przekazać swoją pasję do terrarystyki, bo to rozwijające i piękne hobby. Osobiście od lat zgłębiam wiedzę w tym temacie i jest to moja największa pasja.