Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mirek Skoryna

 

Autorskie zajęcia Balnanse&Pozycje odwrócone

 

Od ponad 14 lat interesuję się prozdrowotnym stylem życia.
Od zawsze lubię ruch, sport i jego różne formy. Wraz z upływem czasu szukałem czegoś więcej, w jodze znajduje połączenie ruchu, oddechu i spokoju umysłu. Jogę praktykuje jakieś 5 lat, wraz z rozwojem ,zrozumiałem ze ashtanga joga to filozofia życia, spostrzegłem prozdrowotne aspekty, i działanie sekwencji ashtangowej, w której każda pozycja jest ważna i przygotowuje ciało do następnych.
Ogólne zainteresowanie kulturami i filozofiami wschodu, tu znajduje prastarą mądrość i wskazówki, co do zdrowego stylu życia, w tym odżywiania, wszechobecnych energii i praw rządzących wszechświatem. Tak więc chętnie korzystam z medycyny chińskiej, Ajurwedy, pięciu przemian, a najbardziej jest mi bliska filozofia yin-yang, najbardziej uniwersalna i wszechobecna,- balans we wszystkim.
A Balanse, głównie w pozycjach odwróconych, w ostatnich latach zajęły dużo miejsca w mojej praktyce codziennej, czerpie z nich dużo radości oraz pokory i cierpliwości.
Zatem praktykę ashtangi jogi łącze z calisteniką-wzmacnianiem ciala, balansami i uzupełniam innymi dostepnymi aktywnosciami ruchowymi, a to wszystko w makroskali tworzy movement - praktykę ruchu.
Nauczyciele od których się uczę i wzoruje to Monika Balicka, Hubert Romel, Szymon Ciażynski, (to Ci najbliżsi) a także John Scott, Beata Darowska, Laruga Glaser, Marta Witecka, Vee Cherie, Yuval Ayalon, Ido Portal, Maciej Wielobób(medytacje), oraz czerpie wiedzę od fachowców fizjoterapii- Małgorzata Kubuś-Kwiatkowska, Monika Mrówczynskia .I. in
Moja ścieżka nauczycielska zaczęła się od niedawna, czerpie z niej radość kontaktu z ludźmi, i chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, . Mam świadomość że każdy jest inny i niepowtarzalny, nie ma złotego środka dla wszystkich, a praca każdego człowieka jest inna, a praca nad sobą nie ma końca i to jest niesamowite.
Ukończone kursy- jogi, pilates, dietetyki i dietetyki sportowej, couchingu, dały mi wiedzę ogólną , największe korzyści i naukę wyciągam właśnie z bezpośredniego kontaktu z ludźmi oraz bliskimi mi nauczycielami. To kurs który trwa całe życie.