Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Taniec Ślubny

 

 

TWÓJ PIERWSZY TANIEC

Mieliśmy przyjemność przygotowywać choreografię pierwszego tańca dla bardzo wielu Narzeczonych Par. Pierwszy taniec weselny jest wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju przeżyciem dla Zakochanych, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby Państwa choreografia była wyjątkowa, przygotowana z myślą o Państwa predyspozycjach, upodobaniach oraz w charakterze wybranej muzyki, którą pomożemy Państwu znaleźć.

Choreografia Pierwszego Tańca może być:

•klasyczna: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep.

•energetyczna w gorących rytmach SALSY, brazylijskiej samby, kubańskiej cha-chy, amerykańskiego rock & roll'a, jive, kubańskiej rumby, swinga, hiszpańskiego paso-doble.

•american smooth (np. połączenie kroków walca, elementów show, podnoszeń, a wszystko pięknie harmonizuje z muzyką)

•Proponujemy także połączenie klasyki z latynoską energią (tzw. MIX)!

•Na specjalne życzenie – ELEMENTY HIP-HOPU i tańca nowoczesnego!!!

 Koszt zajęć indywidualnych 120zł 60min.

Dodatkowo otrzymujecie 1h treningu na sali gratis.

 

 

 

 

Taniec Współczesny

Taniec Współczesny to zajęcia kierowane do każdego kto chce nauczyć się tańca od podstaw. Zajęcia będą dawać wyraz różnorodności. Z jednej strony będą łączyły elementy kilku gatunków tanecznych, w tym baletu klasycznego, współczesnego, tańca jazzowego, lirycznego z drugiej natomiast będą wychodzić poza ustalone zasady danych styli. Zajęcia będą kładły nacisk na fizyczność, zwiększenie ruchomości stawów, wzmacnianie i rozciąganie poszczególnych partii mięśni, muzykalność oraz wykorzystanie predyspozycji ciała do budowania nowych rozwiązań ruchowych. Będą składały się z rozgrzewki wzmacniającorozciągającej i nauki fragmentu choreografii. Ich celem jest swobodna, bezstresowa nauka tańca dla przyjemności. 

 

Zajęcia odbywają się w środy 20.15 

 

 

5Rytmów

   

TANIEC 5RYTMÓW® WEDŁUG GABRIELLE ROTH to prosta, skuteczna i uzdrawiająca forma ruchu prowadząca do odkrycia swojego własnego, niepowtarzalnego tańca.

Ta praktyka jest dla każdego bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy wcześniejsze doświadczenie. Nie uczymy się żadnych kroków, nie naśladujemy innych, nie ma niczego co robimy dobrze czy źle. W rytm różnorodnej muzyki, czasami w ciszy poruszamy się przez poszczególne rytmy.

Każdy z rytmów ma inną jakość ruchu i energii. Tańczone razem tworzą energetyczną Falę (Wave) – medytację w ruchu.

Flowing to kobieca, łagodna jakość, miękkie niekończące się ruchy, to podążanie za stopami i szukanie kontaktu z ziemią, z korzeniami

Staccato to męska, ognista energia, to wyrażanie siebie, to jasne zdecydowane ruchy, to stawianie granic, to połączenie z rytmem twojego bijącego serca

Chaos to rytm odpuszczenia kontroli, poddania się, puszczenia tego co niepotrzebne. To chaotyczne, nieprzewidywalne ruchy. To fuzja żeńskiej i męskiej energii

Liryka to twój autentyczny ruch, to taniec duszy. Jeśli pozwolisz na zrzucenie tego co obciążało poczujesz lekkość, wolność, swobodę. Pojawia się przestrzeń na coś nowego

Stillnes to cicha pustka, powolne ruchy oddechu, to połączenie z twoją wewnętrzną ciszą, to jedność ze wszystkim wokół.

Praktykując taniec 5Rytmów® pogłębiamy kontakt ze swoim ciałem, odnajdujemy swoją intuicję, źródło mocy, świętości, kreatywności, żywotności i radości. Mamy szansę odnaleźć zagubione, zapomniane części siebie, możemy połączyć się ze swoją tajemnicą, swoją prawdą, swoją pierwotna mądrością. Zintegrować wszystkie części siebie.

Uczymy się ugruntowania, bycia bardziej elastycznym i płynnym w ciele, w życiu. Otwieramy swoje serca na siebie, na innych. Harmonizujemy Ciało, Umysł, Dusze i Ducha. Przebudzamy się ku naturze otaczającego nas świata.

Spotkanie z 5Rytmami może być chwilą, na którą potajemnie czekałeś, wyzwaniem polegającym na spotkaniu z naturą Twojego istnienia. 

 

Joga

 

Zajęcia Viniasa joga slow odbywają się w środę 20.15- 21.30 . Wstęp do jogi czwartek 8.30-9.30.

Zajecia Jogi Kundalini odbywają się w czwartki godz. 20.15-21.45 jest to grupa początkująca ale zalecamy aby przed dołączeniem do grupy wziąć udział w kursie wstęp do jogi kundalini . 

Najbliższy termin kursu:  kwiecień
Warsztaty przeznaczone są dla osób poczatkujących oraz tych, które chcą udoskonalić swoją praktykę. Wiedza i materiały zdobyte na warsztatach pozwolą na rozpoczęcie praktyki własnej oraz dadzą większe zrozumienie technologii Kundalini Jogi podczas regularnych zajęć.Co wyniesiesz z warsztatów ?
• Dowiesz się jak zbudowana jest lekcja Kundalini Jogi :
- czym różni się lekcja Kj od porannej Sadhany
- mantry otwierające i zamykające praktykę
- Kriya, czym jest i jak praktykować
- znaczenie odpowiedniego oddechu w praktyce
- świadoma, głęboka relaksacja
- medytacja / medytacja z mantrą
- użycie Gongu podczas zajęć
• Poznasz zasady jak poprawnie wykonywać podstawowe techniki, używane w praktyce KJ :
- oddech ognia ; armatni ; naprzemienny ;
- mudry dłoni i oczu, dla skanalizowania energii
- bandhy (zamknięcia), dla przekierowania energii
• Dowiesz się o jogicznym zasadach, które możesz wprowadzić do swojego życia :
- jak zmienić swoje negatywne nawyki i wprowadzić nowe korzystne dla siebie
- jak dobrze rozpocząć i zakończyć dzień
- dieta jogiczna w Kundalini Jodze
• Praktycznie doświadczysz :
- działania Kriyi, którą polecam do samodzielnej praktyki
- medytacji z mantrą, na zmianę nawyków
- Kriyi „ statycznej ”
- mocy Gongu (podczas Kriyi i relaksacji)
 

Joga kundalini to praktyka pełna mocy, transformująca, szybka i efektywna. Dzięki swojej kompletności jest doskonałą praktyką i daje szybkie i spektakularne efekty u osób prowadzących intensywny tryb życia, szczególnie mieszkających w dużych miastach, żyjących w szybkim tempie współczesnego świata. Joga kundalini jest najdłużej skrywaną starożytną techniką łączącą w sobie pracę z oddechem (pranajama), pracę z ciałem (asany), dźwięki i śpiew (mantry), układy dłoni (mudry) oraz medytacje. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu powyższych technik, zyskujemy narzędzie zarówno do pracy ze swoim ciałem, umysłem, zmysłami i emocjami.

Joga kundalini jest nazywana jogą świadomości, gdyż przygotowuje ciało i umysł do rozwinięcia naszej świadomości, potencjału mocy, twórczej inteligencji, które znajdują się w każdym człowieku oraz poznania naszej duchowej natury.

PROWADZĄCY:
Dariusz Zelis,
Nie potrzebujesz niczego wyrzekać się aby osiągnąć samorealizację - to czego potrzebujesz, to dostrzec duszę we wszystkim.
Swamiji Paramahamsa Hariharananda

Joga wg Iyengara, Kundalinii Yoga wg Yogi Bhajana, Yoga i Kundalinii Tantra wg Satyanandy, podstawy Naada Yogi oraz Kriya Yoga, tak kształtowała się moja edukacja jogiczna. Posiadam również stopień Reiki II oraz certyfikat 1-go stopnia gry na gongach i instrumentach archaicznych.
Cały czas poszerzam moją jogiczną wiedzę i odkrywam mądrość i piękno każdej z tych tradycji. Są dla mnie jak płatki tego samego kwiatu - kwiatu jogi. Doświadczenie które zebrałem, utwierdza mnie w praktykowaniu i uczeniu różnych metod. Mimo że każda z metod jest kompletna i prowadzi do tego samego celu, to nasza indywidualna złożona osobowość i warunki w których żyjemy, warunkują użycie precyzyjnie wycelowanych technik, odpowiedniego kalibru do problemów z którymi chcemy się mierzyć. Nie mieszam metod, każdą przekazuje z szacunkiem dla tradycji w jej czystym przekazie. Natomiast łączę je dla jak największych korzyści w drodze do samopoznania.

 

 

 

Zdrowy Kręgosłup

Zdrowy Kręgosłup  Fit4health

Jak ważny jest zdrowy kręgosłup każdy z nas się przekonał, kiedy nasz największy stabilizator odmówi nam posłuszeństwa. Dlatego zapraszamy na zajęcia zdrowy kręgosłup mające charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa.

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Nauka oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy (stabilizacji) ciała są wplecione w tok lekcji. Wykorzystywane w treningu ćwiczenia na bazie pilatesu wzmacniają także głębokie partie mięśniowe. 
Zajęcia polecane dla wszystkich
.

Na zajęcia zaprasza instruktorka z wieloletnim doświadczeniem Anna Tafelska w środy godzina 29.15 oraz poniedziałek 20.15.

 

 

 

Gyrokinesis

  GYROKINESIS® to unikalna  metoda pracy z ciałem stworzona  przez Juliu Horvath.

Łączy ze sobą świadomość oddechu, podstawowe zasady jogi, gimnastyki, pływania, tańca, tai-chi.  Metoda polega na skrętach, rotacjach i skłonach oraz powtórzeniach łączonych z odpowiednim oddechem – mobilizując kręgosłup i miednicę do płynnego, wielowymiarowego spiralnego ruchu. Ćwiczenia wykonywane są na siedząco, stojąco i  leżąco wzmacniając łańcuch mięśni wokół kręgosłupa wydłużając, uelastyczniając  i wzmacniając go.

GYROKINESIS® stymuluje cały system nerwowy, wzmacnia system odpornościowy, uaktywnia i dotlenia wewnętrzne organy, przebudza zmysły. Jest to oryginalna i unikalna metoda, która koordynuje ruch, oddech i skupienie psychiczne.

Doświadczyć można niesamowitej płynności i lekkości, które możemy wnieść w życie codzienne.

Zapraszam niezależnie od umiejętności, wieku, doświadczenia, czy innych wyobrażeń na swój temat.

Więcej  o metodzie GYROKINESIS® www.gyrotonic.com .