Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt, która poprzez ćwiczenia zawierające elementy tańca, baletu, rytmiki, preakrobatyki oraz ćwiczeń z przyborami, kształtuje estetykę ruchu i harmonię ciała.

 

Ćwiczenia z przyborami: skakanka, obręczą, piłką, wstążką sprawiają, że zajęcia są bardzo atrakcyjne dla dzieci.

Rozwija wiele cech fizycznych oraz psychomotorycznych: koordynację i pamięć ruchową, dobrą adaptację organizmu do wysiłku, muzykalność, smukłą sylwetkę, systematyczność w pracy, stanowczość i upór w dążeniu do celu, umiejętność koncentracji i podzielność uwagi.

Zobacz zdjęcia z treningów Gimnastyka artystyczna

Grupy: Zajęcia prowadzone są w formie rekreacjyjnej. W zależności od wieku dzieci ćwiczą 1 - 3 razy tygodniowo. W celu utrzymania dobrego poziomu wyszkolenia dzieci przydzielamy do odpowiedniej grupy zgodnej z wiekiem i umiejętnościami dziecka. Najczęściej:

- grupa najmłodsza to dzieci w wieku 5 lat

- grupa dzieci w wieku 6 - 8lat

- grupa dzieci w wieku 9 -11 lat

- grupa najstarsza to dzieci powyżej +12 lat 

Ilość osób w grupie – Najczęściej w przypadku dzieci najmłodszych na sali ćwiczy około 10 dzieci. Maksymalna ilość dzieci w grupie to 12 dzieci.

Strój do ćwiczeń:  czarne body lub przylegająca czarna koszulka  + czarne leginsy + białe skarpetki. Obuwie - napalcówki (zakup i przymiarka w klubie 30zł).  

Włosy powinny być związane najlepiej w koczek.

Klubowe koszulki – obowiązują dzieci które zadeklarują chęć uczestniczenia w zawodach. 

Pokazy i zawody : Pokazy dla rodziców organizujemy 2 razy w ciągu roku. Pokazy świąteczne w grudniu  -zapraszamy rodziców na ostatnie zajęcia przed przerwą świąteczną. Pokaz w czerwcu na festynie osiedlowym. Chętne dziewczynki mogą wziąć udział w zawodach gimnastyki artystycznej 23 czerwca 2018. 

Nabór na rok 2018 już w sierpniu, zapraszamy do zapisów na zajęcia próbne  Nabór 2018  

Zapraszamy na turnusy gimnastyczno-akrobatyczne w wakacje  Lato 2018